Kraniosakrální masáž

Kraniosakrální masáž představuje efektivní možnost uzdravení opatrnou podporou pohybu mozkomíšního moku, nacházejícího se v mozku a v míše. Jemnými doteky, při nichž je obvykle vyvíjen mírný tlak nejvýše 5 gramů, jsou odstraňovány blokády v kraniosakrálním systému.

Terapeutická metoda vyznává přirozené samoléčící mechanismy (vnitřní moudrost) těla.

Umožňuje optimalizovat funkci nervového a hormonálního systému, odstranit negativní tělesné a emocionální účinky stresu, posílit odolnost vůči onemocnění a napomáhat tím získání a udržení zdraví.

​​

Kdy může kraniosakrální masáž pomoci:

Migréna a bolest hlavy

Chronické bolesti v šíji a vdech

Poruchy podmíněné stresem a pnutím

Poruchy koordinace

Časté změny nálad

Posttraumatický stav přetížení organismu

Potíže se soustředěním, s učením, mluvením a čtením

Dysfunkce žvýkací soustavy

Stavy chronické únavy a vyčerpanosti

Ortopedické potíže v oblasti zad....

Průběh masáže​

Při prvním setkání si popovídáme o vašich potížích, se kterými na terapii přicházíte. Povíme si, co od sebe můžeme navzájem očekávat a jaká jsou Vaše očekávání od kraniosakrální masáže. Vysvětlím vám, jak terapie funguje a co se během ní bude odehrávat. Masáž probíhá vleže, jste oblečení a podle potřeby přikrytí dekou. Je vhodné přijít v pohodlném, volném oblečení.

Doteky jsou velmi jemné.

Vše probíhá v příjemné a přátelské atmosféře při jemné relaxační hudbě.

Délka masáže je 60 min. Zdržíte se zhruba 90 min.

Život je nekonečně tvořivý a každý organismus má svoji vnitřní moudrost, která se projeví, jakmile dostane příležitost.

Uznání této moudrosti a samoléčebných schopností lidského těla tvoří základ kraniosakrální masáže.


Něco málo z historie

Prvním, kdo metodu popsal, byl na počátku dvacátého století Dr. William Garner Sutherland (1873-1954). Při svých experimentech vycházel z osteopatie Dr. Andrewa Taylora Stilla (1827-1917), jehož byl žákem.

Sledoval, jak se chová centrální nervový systém mezi lebkou ( cranium ) a kostí křížovou (sacrum). Zjistil, že lebeční kosti nejsou ve skutečnosti srostlé a že se pohybují pomalým rytmickým pohybem. Tento pohyb nazval primární respirací - Dechem života.

Metodu kraniosakrální terapie rozšířil Dr. Upledger po té co roku 1971 asistoval svému příteli - neurochirurgovi- při náročné operaci. Tehdy spatřil na vlastní oči pulsující aktivitu membrán, jež se nacházely v bezprostředním okolí páteřní míchy. Tento fenomén si později vysvětil zkoumáním rytmického pohybu lebečních kostí. Prokázal, že švy mezi lebečními kostmi jsou mírně pohyblivé a prostřednictvím nervů nacházejících se v těchto švech jsou pravděpodobně přenášeny do mozku informace o silách, jež zde působí, a tím je možno kontrolovat a regulovat tvorbu mozkomíšního moku.

Dr. Upledger vychází z toho, že kapalný systém, v němž je uložen nervový systém, je u nemocné osoby omezen a musí být optimalizován.

Pokud je tato optimalizace provedena úspěšně, může dojít ke zlepšení funkce nervového a hormonálního systému, což se pozitivně projeví na všech dalších tělesných funkcích.

Tady se můžete objednat nebo na cokoliv zeptat.

Vyplňte formulář a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.